wtorek, 8 maja 2018

Szkło we wnętrzach


Architekci wnętrz coraz częściej sięgają po nietypowe rozwiązania. Materiałem, który wykorzystują bardzo często jest szkło. Coraz śmielej ten kruchy materiał wkracza do naszych wnętrz. Jest bardzo dekoracyjny, ma także wiele praktycznych zastosowań. Coraz częściej szklane drzwi zastępują te tradycyjne. Równie chętnie tradycyjne ścianki działowe zastępowane są tymi szklanymi.

drzwi szklane warszawa to oczywiście tylko drzwi wewnętrzne, ale oferowane przez producentów w bardzo szerokim wyborze. Do wyboru są między innymi drzwi przesuwne, jedno- i dwuskrzydłowe. Wszyscy producenci szklanych drzwi wykonują je ze szkła hartowanego. Dzięki temu są one bardzo bezpieczne. W zależności od swoich preferencji możemy postawić na drzwi z transparentnego szkła, barwionego lub matowego. W ofercie znajdziemy także drzwi z ornamentami. Tak duży wybór szklanych drzwi sprawia, że można wybrać idealne do każdego pomieszczenia i wnętrza urządzonego zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu.

Rozwiązaniem, które w naszych wnętrach pojawia się coraz częściej są także szklane ścianki działowe. Rozwiązanie to jest stosowane od wielu już lat, ale szklane pustaki (luksfery) dzisiaj coraz częściej wypierają szklane tafle. Drugie rozwiązanie daje więcej możliwości. Szklaną taflę można oprawić w ramy, dzięki temu będzie ona pełniła rolę ruchomej przegrody we wnętrzu. W dowolnej chwili będzie można ją zamknąć lub otworzyć. Rozwiązanie to sprawdza się, gdy chcemy w pomieszczeniu wydzielić poszczególne strefy, zachowując jednak otwarty charakter wnętrza.

Szkło w architekturze po raz pierwszy wykorzystywane było już w XX wieku. Jednak dopiero teraz jest wykorzystywane na szeroką skalę. Szklane ścianki działowe szklane i drzwi goszczą w naszych wnętrzach coraz częściej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz